Kolejne punkty Macieja Staręgi

staręgaNaszemu sprinterowi niewiele zabrakło do awansu do półfinału w zawodach Pucharu Świata w Novym Meście. Wygrali Kikkan Randall i Rosjanin Siergiej Ustiugow.

Już w kwalifikacjach z marzeniami o dobrym występie w sprincie techniką dowolną pożegnały się i Justyna Kowalczyk, która miała 34. czas, i Agnieszka Szymańczak (51.). Eliminacji nie przebrnęli też Paweł Klisz (56.) i Maciej Kreczmer (62.).

Udało się to dość regularnie ostatnio punktującemu w pucharowych zawodach Maciejowi Starędze, który w kwalifikacjach miał 23. czas. Wygrał je Rosjanin Siergiej Ustiugow.

W ćwierćfinale Staręga zajął trzecie miejsce, ustąpując Finowi Marttiemu Jylhae i Norwegowi Finnowi Kroghowi. Uzyskany czas był nieznacznie gorszy od wyników dwóch szczęśliwych przegranych Rosjanina Nikołaja Moriłowa i Szweda Antoniego Lindblada, którzy wystąpili w pierwszym z ćwierćfinałów.

W finale wystąpiło trzech Rosjan (Ustiugow, Moriłow i Pietuchow) oraz Szwed Teodor Petterson, Włoch Federico Pellegrino i Norweg Eirik Brandsdal. Wygrał ten pierwszy, drugie miejsce zajął Pellegrino, a trzecie Pietuchow.

Wśród pań bezkonkurencyjna była Amerykanka Kikkan Randall, która wyraźnie wygrała ze Szwajcarką Laurien Van Der Graff i Norweżką Invild Fligstad Oestberg.

W niedzielę sprint drużynowy techniką klasyczną, w którym Justyna Kowalczyk ma wystąpić w parze z Agnieszką Szymańczak.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *