Kobielusz wygrała juniorski Lysebotn Opp

Magdalena Kobielusz zwyciężyła w nartorolkowym Lysebotn Opp w kategorii wiekowej 19-20 lat. Trzecie miejsce zajęła Izabela Marcisz. Wśród seniorek bezkonkurencyjna była Therese Johaug.

Polka zwyciężyła z czasem 38:42 i o 17 sekund wyprzedziła Norweżkę Kristin Austgulen Fosnaes. Ze stratą 1:15 finiszowała Izabela Marcisz. Trzecia z naszych reprezentantek – Ewelina Kołodziej (do kadry A włączona przed tym sezonem) przybiegła na metę na ostatniej pozycji. Na pokonanie uphillu o długości 7,5 km potrzebowała nieco ponad 1 godzinę.

Wśród seniorek jedyną naszą reprezentantką była Weronika Kaleta, która zajęła 55 lokatę w stawce 67 biegaczek. Jej wynik to 46:10.

Z rekordem trasy (31:18) wygrała Therese Johaug. Druga była Ingvild Flugstade Oestberg (+2:49), a trzecia – fińska biathlonistka Kaisa Makarainen (+4:12).

Ramię w ramię z seniorkami rywalizowała urodzona w 2001 r. Norweżka Helene Marie Fossesholm – zajęła 8 miejsce z wynikiem 36:58.

WYNIKI>>

Bieg wśród seniorów wygrał Norweg Simen Hegstad Krueger. Drugi był Hans Christer Holund, trzeci – Francuz Maurice Manificat.

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *