Klaebo nie ruszy się ze Skandynawii

Zwycięzca Ruka Triple nie wybiera się na kolejne zawody Pucharu Świata w obawie przez zakażeniem koronawirusem. Podobną decyzję podjął Emil Iversen.

Finlandia to kraj z relatywnie niewielką liczą nowych przypadków koronawirusa, być może dlatego Johannes Hoesflot Klaebo zdecydował się tam pojechać i wziąć udział w inauguracji Pucharu Świata. Wygrał, ale rywale szybko mogą odrobić straty w klasyfikacji generalnej.

24-latek nie wybiera się bowiem ani do Davos, ani do Drezna. Czy wystartuje w Tour de Ski? Na razie nie wiadomo.

– Z mojego punktu widzenia nie jest rozsądne, by jechać do innego kraju w czasie pandemii. Wiązałoby się to z kontaktem ze zbyt wieloma osobami. Nie będę ryzykował, zostanę w domu i tu będę trenował – mówi Klaebo.

Jak zaznacza, może wziąć udział w Tour de Ski, który zaczyna się 1 stycznia, ale będzie to zależało od sytuacji pandemicznej.

Pewne jest już natomiast, że w Tourze nie wystartuje Emil Iversen, który zapowiedział, że nie pojawi się na zawodach pucharowych przynajmniej do połowy stycznia.

– Najważniejsze dla mnie jest zdrowie, chcę być zdrowy na mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Nie interesuje mnie, co ludzie o tym pomyśla. Nie wiem jeszcze kiedy wrócę do biegania w Pucharze Świata, być może w połowie stycznia – powiedział Iversen, który w Ruka Triple zajął 3 miejsce.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *