Kalla i Krueger wygrali w Toblach

W Toblach w zawodach Pucharu Świata w sobotę triumfowali Szwedka Charlotte Kalla i Norweg Simen Hegstad Krueger.

Szwedka znalazła na początku tego sezonu patent na Norweżki. Na swoim koronnym dystansie 10 km techniką dowolną (jest mistrzynią olimpijską z Vancouver i mistrzynią świata w Falun) odniosła szóste zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

Druga była Ranghild Haga, Norweżka, która jeśli startuje, to w tym sezonie nie schodzi z podium Pucharu Świata. W Ruka Triple była trzecia, w Lillehammer w skiathlonie również trzecia, a w Davos na 10 km F – druga. Do Kalli straciła w Toblach 5,8 sekundy.

Trzecie miejsce przypadło Heidi Weng, czwarta była Astrid Jacobsen, piąta Marit Bjoergen, a szósta Ingvild Flugstad Oestberg.

Bardzo słabo wypadła Justyna Kowalczyk, która miała dopiero 50 czas i ponad 2 minuty straty do zwyciężczyni. Polka nie raz podkreślała, że techniki dowolnej już nie trenuje tak dużo, jak w poprzednich latach, ale takiego regresu formy trudno było chyba oczekiwać.

Daleko też dwie inne nasze reprezentantki – wracająca po kontuzji Sylwia Jaśkowiec (66.) i Martyna Galewicz (74.)

W niedzielę bieg pościgowy techniką klasyczną na 10 km.
Toblach 10 km F

W biegu mężczyzn niespodzianek nie brakowało, poczynając od dopiero 10 miejsca Johannesa Hoesflota Klaebo, Norwega, który w tym sezonie wygrywał każdy bieg, w którym startował. Na pętelkach w Toblach już tak dobrze nie było, a strata do zwycięzcy – Simena Hegstada Kruegera wyniosła 35 sekund. Dla 24-latka to pierwszy triumf w Pucharze Świata, a do tej pory stał a podium tylko raz – w styczniu tego roku w Toblach w etapie Tour de Ski był trzeci na 10 km F.

Drugie miejsce zajął Francuz Maurice Manificat, zwycięzca z poprzedniego weekendu z Davos, trzeci był Brytyjczyk Andrew Musgrave. 27-latek, trenujący od wielu lat w Norwegii, pierwszy raz w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata.

Jego rówieśnik – Jan Antolec – który latem tego roku również przygotowywał się w Norwegii, zajął odległą, 86. lokatę. Słabszy czas miało tylko czterech zawodników.
WYNIKI TOBLACH 15 km F

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *