Kalendarz Ski Classics – jest sporo nowości

ski ClassicsW kalendarzu cyklu Ski Classics jest sporo nowości, w tym bieg w Chinach.

10 biegów w sezonie Ski Classics to maksimum – mówił kilka miesięcy temu David Nilsson, prezes organizatora cyklu biegów długodystansowych, który wyrósł na najbardziej prestiżowy i działa jak magnes na zawodowców, amatorów i sponsorów. A także na organizatorów różnych biegów, którzy chcą dołączyć swoje imprezy do kalendarza. Nic więc dziwnego, że ogłoszony w czwartek 26 maja plan zakłada, że karuzela kręcić się będzie trzynaście razy, w tym w kilku zupełnie nowych miejscach.

Już na „dzień dobry” biegacze, ale tylko z profesjonalnych teamów, spotkają się pod koniec listopada w szwajcarskiej Pontresinie w prologu na dystansie 10 km. Stamtąd udadzą się do położonego nieopodal, ale już we Włoszech, Livigno, gdzie odbędzie się La Sgambeda.

Później czeka ich dłuższa wycieczka na kontynent azjatycki. 4 stycznia Vasaloppet China, bieg organizowany od kilku lat na licencji szwedzkiej.

Po dwóch tygodniach przerwy bieg znów w Europie – w austriackim Seefeld (Kaiser Maximilian Lauf), które w minionym sezonie posłużyło jako rezerwowa lokalizacja zawodów w miejsce odwołanego Koenig Ludwig Lauf. W Bawarii zawodowcy w tym sezonie nie pobiegną i kto wie, czy to nie dłuższy rozbrat z Niemcami. Następne przystanki to La Diagonela w Szwajcarii i Marcialonga we Włoszech.

11 lutego w Toblach start do biegu do Cortiny, tydzień później natomiast Jizerska 50, już w nowym terminie, który – jak mają nadzieję organizatorzy – pozwoli na zorganizowanie zawodów w optymalnych warunkach śniegowych. W ostatnich latach był z tym w Czechach duży problem.

Izerski przystanek będzie ostatnim nieskandynawskim. 5 marca Bieg Wazów w Szwecji, dwa tygodnie później Birkebeinerrennet w Norwegii, a już po tygodniu zawody w okolicy szwedzkiego Are, które w ostatnich sezonach kończyły cykl. Tak tym razem nie będzie, bo w kwietniu Ski Classics będzie miał jeszcze dwa odcinki na dalekiej północy – w Norwegii i Finlandii.

Kalendarz Visma Ski Classics 2016/2017
27 listopada: Prolog, Pontresina (Szwajcaria) 10 km
3 grudnia: La Sgambeda, Livigno (Włochy) 35 km
4 stycznia: Vasaloppet China, Czangczun (Chiny) 50 km
14 stycznia: Kaiser Maximilian Lauf, Seefeld (Austria) 60 km
21 stycznia: La Diagonela, Zuoz (Szwajcaria) 65 km
29 stycznia: Marcialonga, Moena-Cavalese (Włochy) 70 km
11 lutego: Toblach-Cortina (Włochy) 50 km
19 lutego: Jizerska 50, Bedrichov (Czech y) 50 km
5 marca: Vasaloppet, Salen-Mora (Szwecja) 90 km
18 marca: Birkebeinerrennet, Rena-Lillehammer (Norwegia) 54 km
26 marca: Årefjällsloppet (Szwecja) 65 km
1 kwietnia: Reistadløpet, Bardufoss (Norwegia) 50 km
8 kwietnia: Ylläs-Levi (Finlandia) 55 km

Jeśli chcesz pojechać na któryś z biegów Visma Ski Classics, pisz na info@biegowki24.pl

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *