Jest kalendarz Pucharu Świata w sezonie 2014/2015

Kuusamo Kowalczyk Bjoergen Johaug KallaFińskie Kuusamo od norweskiego Oslo dzieli 1500 km, ale dla biegaczy narciarskich droga ta w najbliższym sezonie Pucharu Świata będzie znacznie dłuższa.

Na barcelońskim kongresie FIS zatwierdzono kalendarz Pucharu Świata w sezonie 2014/2015. Jest w nim trochę nowości, ale bardziej wynikają one z mieszania w tym samym kotle niż dodawania nowych składników – takim są tylko biegi w szwedzkim Oestersund, znanym do tej pory raczej z zawodów biathlonowych.

W kalendarzu nie ma oczywiście Jakuszyc, wróciły do niego natomiast estońska Otepaeae, rosyjski Rybińsk i francuskie La Clusaz, które pucharowe zawody organizują zwykle co dwa sezonie. Ściganie zacznie się w fińskim Kuusamo (Ruka) pod koniec listopada, ale tym razem nie od trzydniówki, bo ta odbędzie się w norweskim Lillehammer. Tu nowością jest to, że finałowy bieg pościgowy odbywać się będzie techniką klasyczną. Tą techniką rozegrane zostanie 11 biegów w nowym sezonie, „łyżwą” – 12, a rywalizację indywidualną okraszą dwa biegi łączone.

Tour de Ski zgodnie z zapowiedzią nie zawita tym razem do Oberhofu, wróci natomiast do Oberstdorfu, a cykl będzie się składać z siedmiu biegów.

Finałowe zawody PŚ odbędą się w Oslo – szwedzkie Falun, które przez kilka ostatnich sezonów gościło tę imprezę, jest organizatorem mistrzostw świata. Odbędą się one między 18 lutego a 1 marca.

Kalendarz Pucharu Świata w biegach narciarskich 2014 2015

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *