Nowy kalendarz Mistrzostw Polski Amatorów

Polski Związek Narciarski opublikował kalendarz Mistrzostw Polski Amatorów w sezonie 2011/2012. Jest sporo zmian w porównaniu z ubiegłym rokiem. Amatorzy będą mogli się np. ścigać w sprintach.

Pierwszy bieg MPA zaplanowano już na 8 stycznia. Będzie to Bieg Hetmański w Tomaszowie Lubelskim. Do pokonania będzie dystans 25 km, a obowiązywać będzie technika dowolna. Dwa tygodnie później narciarze spotkają się w Ustjanowej koło Ustrzyk Dolnych na trasie Bieszczadzkiego Biegu Lotników. Tu mężczyzn czeka dystans 21 km (technika klasyczna), a kobiety – 12 km.

W kolejny weekend zawody, zaliczane do klasyfikacji MPA, odbędą się w Opawie. W sobotę 28 stycznia rozegrany zostanie tam XIII Memoriał Staszka Bodzka. Dystanse: 15 (M) i 10 (K) km techniką dowolną. Ci, którym będzie mało, dzień później mogą wziąć udział w XXXIII Biegu Gwarków. Tam biegi na 10 i 20 km, zarówno techniką klasyczną, jak i dowolną, ale – w odróżnieniu od poprzedniego sezonu – tym razem ich wyniki nie będą zaliczane do MPA.

Tydzień później rywalizacja przeniesie się jeszcze bardziej na zachód, a biegaczy czeka nie lada gratka: w sobotę w Jakuszycach będzie się można sprawdzić w sprintach, a w niedzielę na dystansach 10 (K) i 15 (M) km techniką klasyczną. A wszystko na dokładnie tych samych trasach, na których dwa tygodnie później ścigać się będą zawodnicy elity Pucharu Świata.

Kolejny bieg eliminacyjny to Bieg Podhalański (11 lutego) w Nowym Targu, a 25-26 lutego będzie można pościgać się na pn.-wsch. Polski – w Białymstoku (Bieg Hubala) i Supraśli (Bieg o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół).

PZN planuje też podsumowanie MPA w marcu, przy czym jeszcze nie wiadomo, gdzie impreza się odbędzie.

Lp. data bieg miejsce dystans
1. 8.01 Bieg Hetmański Tomaszów Lubelski 25 km F
2. 22.01 Bieszczadzki Bieg Lotników Ustjanowa k/Ustrzyk Dln. 21/12 km Cl
3. 28.01 Memoriał Staszka Bodzka Opawa 15/10 km F
4. 4.02 MPA w sprintach Jakuszyce 1,45 km
5. 5.02 SNS Bieg Pucharowy Jakuszyce 15/10 km Cl
6. 11.02 Bieg Podhalański Nowy Tart 30/15 km Cl
7. 25.02 Bieg Hubala Białystok 10/5 km F
8. 26.02 Bieg o Puchar Dyr. ZS Supraśl 10/5 km F
9. marzec Podsumowanie MPA ? Cl

Zawodnicy, startujący w poszczególnych biegach, będą otrzymywać punkty w zależności od zajętych miejsc. Dodatkowo punktowany ma być Bieg Pucharowy w Jakuszycach.

Aktualizowany na bieżąco kalendarz biegów narciarskich w Polsce znajdziesz tutaj>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *