Kaisa Mäkäräinen będzie walczyć o udział w narciarskich MŚ w Lahti

Kaisa MakarainenFińska biathlonistka Kaisa Mäkäräinen zapowiedziała walkę o udział w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym, które w 2017 r. odbędą się w Lahti.

Finka ogłosiła swoje plany na profilu FB i oprócz zapewnienia, że będzie kontynuować karierę w swojej pierwszej dyscyplinie do igrzysk w Pjongczang (z zastrzeżeniem, że „jeśli coś w najbliższym sezonie pójdzie nie tak, to zakończę karierę”), zapowiedziała też walkę o udział w narciarskim czempionacie w Lahti.

-Wiem, że kadra biegaczek jest bardzo silna, ale po okresie przygotowawczym będę wiedzieć, czy jestem gotowa do walki o udział. Przede mną pół roku treningów, nie ma co za daleko wybiegać w przyszłość, ale wierzę, że najbliższa zima może być pełna sukcesów. W przygotowaniach nie będzie wielkich zmian – powiedział Kaisa Mäkäräinen, która podzieliła się też planami prywatnymi – rozpoczęła budowę domu i – jak stwierdziła – to pierwszy krok do „normalnego” życia.

Finka ma w dorobku dwie Kryształowe Kule Pucharu Świata, złoto i srebro mistrzostw świata w Chanty Mansijsku (2011) w sprincie i biegu pościgowym oraz trzy brązowe medale. Na igrzyskach startowała dwukrotnie, ale najlepszym miejscem było dziewiąte w biegu indywidualnym w Soczi.

Kaisa Mäkäräinen trzykrotnie startowała w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich. W 2009 r. w Lahti w biegu na 10 km F zajęła 30 miejsce, w Canmore w 2010 r. była 37 na tym samym dystansie, a w 2014. r. w Lahti ukończyła bieg na dziewiątym miejscu. Wystąpiła też na mistrzostwach świata w Val di Fiemme, gdzie zajęła 14. miejsce na dystansie 10 km F. Była tam trzecią z Finek.

Kamil Zatoński

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *