Kadrowicze wystartują w nartorolkowym Pucharze Polski

ramsau Na razie polska kadra udała się na zgrupowanie do austriackiego Ramsau.

Kadra, którą opiekują się Hudac i Janusz Krężelok, zakończyła niedawno zgrupowanie w Szczyrku i w środę 3 lipca rozpoczyna kolejny obóz – w austriackim Ramsau, gdzie w planie są m.in. treningi na śniegu na tamtejszym lodowcu Dachstein.

– Jestem zadowolony zarówno z motywacji kadrowiczów, jak i ich formy fizycznej. W porównaniu z poprzednim rokiem kadrowicze są dużo lepsi – cieszy się trener Hudac, cytowany przez stronę PZN.

Kadrowicze rozpoczęli współpracę z psychologiem sportu Aleksandrą Adamiec. Na początku psycholog musi poznać całą grupę – szkoleniowców i zawodników. Było dużo rozmów, testów, analiz.

– Myślę, że po tym wszystkim rozpocznie się już konkretna praca z zawodnikami nad ich indywidualnymi problemami. Chcemy testować pewne techniki już podczas zawodów na nartorolkach, aby do zimy kadrowicze mieli już to zautomatyzowane, przetestowane i odpowiednio dopasowane do ich charakterów i zachowań podczas zawodów – dodał Ivan Hudac.

Trener kadry zapowiedział udział zawodników w nartorolkowym Pucharze Polski. Celem jest – jak podkreślił – promocja biegów narciarskich. Cykl rozpocznie się w sierpniu w Tatrach, później przeniesie się na Lubelszczyznę, w Karkonosze i w Beskidy. W zawodach będą także mogli startować amatorzy.

Zobacz kalendarz Pucharu Polski w biegach na nartorolkach>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *