Kadrowicze rozdawali karty w Istebnej

PZN_LOGO_120W nartorolkowych zawodach Beskidy bez Granic triumfowali członkowie kadr PZN.

Zawodnicy w kategoriach od Junior C do Senior rywalizowali na dystansach 5 i 10 km. Obowiązywała technika klasyczna. Obyło się bez większych niespodzianek. Wśród seniorek pewne zwycięstwo odniosła Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), trenująca w kadrze młodzieżowej pod okiem Wiesława Cempy i Urszuli Migdał. Pecha miała natomiast członkini kadry A – Kornelia Kubińska, która po starcie złamała kij i musiała gonić rywalki. Dalsze miejsca zajęły Dominika Bielecka (MKS Wodzisław Śląski, kadra młodzieżowa) i Marcela Marcisz (MKS Halicz).

Bieg seniorów był okazją do sprawdzianu członków kadry A, która wróciła ze zgrupowania w Szczyrbskim Plesie. Zwycięstwo przypadło Maciejowi Starędze (UKS Rawa Siedlce), który wyprzedził Sebastiana Gazurka (NKS Trójwieś Beskidzka) i Pawła Klisza (LKS Klimczok Bystra). Czwarty był członek kadry młodzieżowej Konrad Motor (AZS AWF Katowice), a piąty Mateusz Ligocki z NKS Trójwieś, który przed tygodniem w Jeleniej Górze cieszył się z podwójnego tytułu mistrza Polski w biegach na nartorolkach.

Ciekawie było w kategorii Junior A, a smaczku rywalizacji zawodników z roczników 1995-1996 dodawał fakt, że przed sezonem wymieniono niemal całą męską część kadry młodzieżowej. Gdyby o słuszności decyzji miały mówić tylko wyniki zawodów w Beskidach, to nie powinno być wątpliwości co do nominacji dla braci Dominika i Kamila Burych, którzy zajęli pierwszą i drugą pozycję. Trzeci był Bartłomiej Rucki (on w kadrze pozostał), ale jego czas był nieznacznie gorszy od startującego już wśród seniorów Wojciecha Suchwałki, który z kadry wypadł. Dalekie, dopiero 10. miejsce, zajął także inny były kadrowicz – Mateusz Chowaniak.

puchar-polski-istebna-2014-09-13

W niedzielę zawody w Bystrej. Dystans to 2,8 km.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *