Justyna Kowalczyk wreszcie wygrała

areJustyna Kowalczyk wygrała Årefjällsloppet, bieg zaliczany do Ski Classics.

Dla Polki to pierwsza wygrana w tym sezonie w zawodach międzynarodowych. W Pucharze Świata szans na to nie było, udało się w Ski Classics, w piątym starcie Kowalczyk w sezonie. Dystans 63 km kończył się podbiegiem i właśnie to – plus dobre smarowanie – zdecydowało o triumfie biegaczki Team Santander. Przez ostatnich kilkanaście kilometrów prowadziła Szwajcarka Seraina Boner, a tuż za nią trzymała się Kowalczyk, która zaatakowała dopiero na około 300 metrów przed metą. Wtedy okazało się, że ze smaru „na trzymanie” na nartach Boner nie zostało już prawie nic. Kowalczyk ukończyła bieg z czasie 3:02:01.5, niecałych 16 sekund szybciej niż Boner. Trzecia była Japonka Masako Ishida (+1:17.3).

W zawodach startowała cała czołówka biegaczek długodystansowych, zabrakło natomiast tych, które na co dzień walczą o punkty w Pucharze Świata – Szwedki, Norweżki i Finki są w trakcie krajowych mistrzostw.

Wśród mężczyzn triumfował Johan Kjoelstad, przed Johnem Kristianem Dahlem i Petterem Eliassenem. O wygranej również rozstrzygnął finiszowy podbieg.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *