Justyna Kowalczyk trzecia w nartorolkowym uphillu

Bieg Lysebotn Opp, w którym rywalizowano jedynie bezkrokiem, wygrała Norweżka Astrid Oyre Slind. Wśród mężczyzn triumfował Andre Musgrave.

Slind na pokonanie trasy potrzebowała 38 minut i 10 sekund. Druga na mecie pojawiłą się Emilie Fleten (+1:24), a trzecia – Justyna Kowalczyk (+1:46). Czwarta była 25-letnia Norweżka Thea Krokan Murud, która w tym sezonie dostała angaż w Teamie Ragde Eiendom. Dopiero szósta finiszowała natomiast królowa maratonów – Szwedka Britta Johansson Norgen (+4:27).

W biegu mężczyzn frekwencję „zrobili” specjaliści od długich dystansów, ale bezkonkurencyjny okazał się startujący w Pucharze Świata Brytyjczyk Andrew Musgrave. Dzień wcześniej biegacz, trenujący na co dzień w Norwegii, wygrał zawody na dystansie 60 km „klasykiem”.

W biegu pod górę na dystansie 7,5 km zanotował czas 30:52 – o 26 sekund lepszy niż czas Therese Johaug, która kilkadziesiąt minut wcześniej wygrała bieg pań, tyle że techniką dowolną.

Drugie miejsce w klasycznym uphillu zajął Morten Eide Pedersen (+0:28), trzeci był Sjur Rothe. Dopiero 21 był król maratonów – Petter Eliassen, a 29 tegoroczny zwycięzca Biegu Wazów – Tore Bjoerseth Berdal.

Na 40 miejscu rywalizację ukończył Andriej Pradun – Rosjanin, który mieszka i trenuje w Polsce. Jego wynik to 53:51 (+22:59).

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *