Johaug zmiażdżyła Bjoergen

Bjoergen zmęczonaW corocznym teście na stokach Kvitfjell Therese Johaug pobiła rekord trasy, przy okazji pokonując Marit Bjoergen o 2 minuty i 40 sekund.

34 minuty i 57 sekund – to nowy rekord trasy testowej, pokonywanej przez norweskie biegaczki najpierw na nartorolkach (5 km), a następnie biegiem z kijkami (2 km). Różnica wzniesień to 800 metrów. Therese Johaug poprawiła swoje ubiegłoroczne osiągnięcie prawie o minutę. Druga, podobnie jak przed rokiem była Kristin Stoermer Steira, a Marit Bjoergen zanotowała piąty czas, ze stratą 2:40 do Johaug. Rezultat Bjoergen był z kolei o minutę gorszy niż zeszłoroczny.

– To był bardzo trudny bieg. Prawdopodobnie jest to najcięższy test, jaki dziewczyny przechodzą w okresie przygotowawczym. To trasa stworzona dla Johaug, dlatego nie jestem zdziwiony, że właśnie ona tu wygrała – powiedział Egil Kristiansen, trener Norweżek.

Johaug w rozmowie z dziennikarzami telewizji NRK skomentowała, że jest zdziwiona tak dobrym czasem. „To nie był mój najlepszy dzień, biegło mi się trochę ciężko i czuję, że mam jeszcze rezerwy” – powiedziała.

Rezultaty:

1) Johaug 34.57 min.
2) Kristin Stormer Steira 36.11
3) Heidi Weng 36.37
4) Astrid Uhrenholdt Jacobsen 37.36
5) Marit Bjoergen 37.38
6) Marthe Kristoffersen 38.10
7) Vibeke Skofterud 39.16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *