Johaug i Kvåle wygrali Lysebotn Opp

Na słynnym podbiegu po raz kolejny najlepsza okazała się Therese Johaug. Wśród mężczyzn niespodziewanie wygrał Gaute Kvåle.

Zawody na nartorolkach rozegrano na dystansie 7,5 km z przewyższeniem 640 m. Obowiązywała technika dowolna, choć wcześniej odbyl się też bieg stylem klasycznym (z obowiązkiem pokonania trasy bezkrokiem).

Theres Johaug pokonała trasę w czasie 30:45 i jest o nowy rekord dystansu (poprzedni wynosił 31:18). O ponad 1,5 minuty poźniej na metę dotarła Heidi Weng, a trzecia była filigranowa Francuzka Delphine Claudel.

Tuż za podium uplasowała się Szwedka Charlotte Kalla, piąta była młoda Norweżka Helene Marie Fosseshoelm.

Wśród mężczyzn niespodziewanie wygrał Gaute Kvåle, który nie znajduje się w reprezentacji Norwegii. Drugie miejsce zajął Szwed Jens Burman (stracił do zwycięzcy 1,1 sekundy), a trzecie Jon Rolf Skamo Hope. Tuż za podium uplasował się Andorczyk Ireneau Esteve Altimiras, a dopiero piąty był Simen Hegstad Krueger, norweski mistrz olimpijski. W zawodach nie wziął udziału Johannes Klaebo.

W biegu bezkrokiem zwycięstwo z 2019 r. (w 2020 r. zawody się nie odbyły) powtórzył Brytyjczyk Andrew Musgrave, który potrzebował do tego 31 minut i 33 sekund. Drugi był Marcus Johansson, reprezentujący długodystansowy Lager 157 Ski Team, trzeci był Johan Hoel (Team Ragde Charge).

Wśró kobiet wygrała Szwedka Lina Korsgren, zwyciężczyni Biegu Wazów w minionym sezonie. Druga była Linn Somskar, trzecia – Anniken Gjerde Alnaes (Team Ragde Charge).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *