Jizerska 50 zmienia termin!

Start Jizerskiej 50

Start Jizerskiej 50

Nie na początku stycznia, ale w trzeci weekend lutego odbędzie się 50. Jizerska Padesatka.

Ostatnie sezony nie były łatwe dla organizatorów Jizerskiej 50. Raz zawody trzeba było odwołać, raz skracano dystans, a w minionym sezonie biegano po pętlach – elita sobie, amatorzy sobie.

Chroniczne problemy ze śniegiem spowodowały, że zdecydowano się na zmianę terminy zawodów. W 2017 r. odbędą się one od 17 do 19 lutego, a więc wtedy, kiedy akurat nie ma żadnego biegu cyklu Ski Classics. Co ciekawe, już kilka tygodni temu Kaiser Maximilian Lauf, a więc nowy bieg w Ski Classics, „zarezerwował” sobie termin 14-15 stycznia 2017. Wstępnie, według kalendarza Worldloppet, właśnie wtedy miała się odbyć Jizerska 50.

Jak podają Czesi, według tamtejszego instytutu meteorologicznego, w nowym terminie jest 95-procentowe prawdopodobieństwo wystarczającej pokrywy śnieżnej, wobec 83-procentowej w dotychczasowym terminie. Dane te bazują na obserwacjach z lat 1951-2015.

W programie zawodów (zapisy ruszą wiosną, dokładny termin nie został podany) są biegi na 50, 25 i 10 km techniką klasyczną oraz na 30 km techniką dowolną, sprint na 1,5 km i biegi dla dzieci.

Zmiana terminu zawodów po drugiej stronie Gór Izerskichstawia pod dużym znakiem zapytania szanse na to, że zmieni się termin Biegu Piastów – czego chcieliby włodarze stowarzyszenia, aby nie kolidował on z terminem Biegu Wazów.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *