Jest trasa 37. Biegu Piastów. Są zmiany!

Jak zwykle zmieniła się planowana trasa Biegu Piastów. Torowisko przetnie tylko po starcie.

Na stronie Biegu Piastów umieszczono mapę z zarysem trasy biegu głównego 37. Biegu Piastów. Najważniejsza zmiana: biegacze przetną torowisko tylko raz, po drodze z polany startowej (Polana Maliszewskiego) na Polanę Jakuszycką.

KLIKNIJ aby powiększyć

Dalej – tak jak w minionym sezonie – poprowadzi w stronę schroniska Orle, z pętelką przy Gozdowskich Skałach. Po minięciu schroniska narciarzy czeka pierwszy poważny podbieg na początku trasy Elektrowni Turów. Z niej skręt w stronę Krogulca i pierwsza wizyta na Samolocie. Tu zjazd po którym utraconą wysokość trzeba będzie odrobić z nawiązką prze trasy Justunki i Volvo. Co dalej? Druga z trzech wizyt na Samolocie, krótka pętelka, znów Samolot i przy Cichej Równi „ósemka” z m.in. trasą Jeleniogórską. Powrót w okolice Cichej Równi, zjazd trasą TV Polonia na Górny Dukt, którym zjedziemy na Polanę Jakuszycką.

Czytaj także: Kalendarz zawodów w Jakuszycach 2012/2013>>

 

I tu najważniejsza zmiana: biegacze zawrócą na Dolny Dukt, którym wbiegną na Rozdroże pod Cichą Równią, gdzie skręcą w prawo i po kilkuset metrach znów w prawo na trasę Bez Łaski. Taki przebieg pozwoli na uniknięcie dwukrotnego przecinania torowiska, co – ze względów bezpieczeństwa – organizatorzy zapowiadali już przy okazji ostatniego biegu.

CZYTAJ TAKŻE: Jak zapisać się na Bieg Piastów>>

Trasa Bez Łaski i jej kontynuacja wzdłuż torowiska to będzie dość długa okazja do złapania oddechu przed najdłuższym podbiegiem na trasie. Na nim też pewna modyfikacja – dodatkowa pętla przy końcówce wspinaczki. Później już znany odcinek Niematematycznej do Rozdroża i tu po zaliczeniu rundy pn. Kopalnia Turów powtórka z Dolnego Duktu, tyle że pokonywanego w dół. Po około 2 km upragniona meta.

Na razie nie podano tras biegów na 26, 30 i 10 km, ale najprawdopodobniej będą identyczne, jak w minionym sezonie.

2 komentarz do “Jest trasa 37. Biegu Piastów. Są zmiany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *