Jak rozwijają biegi narciarskie w Rosji

Prowizorka to często najtrwalsze rozwiązanie, dlatego być może należy wziąć przykład ze wschodnich sąsiadów.

Orliki, PAO, OSA, siłownie plenerowe – nazw obiektów, przeznaczonych do sportu i rekreacji, powstało lub za publiczne pieniądze powstanie bez liku. W Rosji, a dokładnie w Republice Tatarstanu, znajdującej się w europejskiej części imperium, zdecydowano o stworzeniu 11 baz dla biegaczy narciarskich w technologii modułowej.

Inwestycje zostaną sfinansowane w ramach programy rozwoju dyscypliny i pochłoną 66 mln rubli, czyli około 4,2 mln zł. Z obiektów, które zostaną postawione jeszcze przed rozpoczęciem najbliższego sezonu zimowego, korzystać mają uczniowie nie tylko szkół sportowych, ale także o profilu ogólnym. Organizowane mają być tam także zawody.

Na każdy z obiektów składać się mają szatnia, prysznice, pomieszczenie do przechowywania i serwisu nart, pokój dla trenerów oraz garaż dla skutera, którym będą przygotowywane trasy. Można się domyślać, że „technologia modułowa” w praktyce oznaczać będzie postawienie kilku kontenerów, względnie obiektów takich, jakie znamy z rodzimych Orlików.

Kamil Zatoński

1 komentarz do “Jak rozwijają biegi narciarskie w Rosji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *