Jak dojechać na PŚ w Jakuszycach

Organizatorzy namawiają do korzystania z publicznych środków transportu.

Dziś organizatorzy Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach poinformowali o uruchomieniu specjalnej komunikacji między Harrachovem a Jakuszycami.

Pierwszy autobus odjedzie o godz. 10.00 z centralnego parkingu w tej czeskiej miejscowości i będzie się zatrzymywał na obwodnicy w miarę zapełniania się parkingów i obwodnicy. Po napełnieniu pierwszego autobusu będą podstawiane kolejne.

Kursy powrotne od godz. 16.00.

Ponadto 17 i 18 lutego zamiast pociągów między stacją Harrachov a Jakuszyce o godz. 13.04 i 16.05 uruchamiana będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

Organizatorzy przypominają, że w rejonie Polany Jakuszyckiej (od dawnego stoku Babiniec do granicy z Czechami) nie będize możliwości parkowania aut ani na parkingach, ani wzdłuż drogi. Dla kibiców zostaną przygotowane specjalne parkingi w Szklarskiej Porębie i Harrachowie.

mapka parkingów

W dniu zawodów na trasie Szklarska Poręba – Polana Jakuszycka w obu kierunkach będą kursować oznakowane autobusy, które za okazaniem biletu wstępu na zawody bezpłatnie będą wozić kibiców.
Bezpłatna komunikacja nie dotyczy kibiców z darmowymi wejściówkami na trasy.

– Ponieważ należy się spodziewać, że najwięcej kibiców będzie chciało przyjechać tuż przed zawodami, dlatego radzimy, aby mimo wszystko wcześniej wybrać się na Polanę Jakuszycką, na której nie zabraknie gorącej rozrywki – piszą organizatorzy.

Ponadto jeleniogórskie MZK wprowadza specjalną komunikację między tym miastem a Polaną Jakuszycką (kursy płatne).

Rozklad-na-Puchar-MZK-17-18

Rozkład MZK – kursy powrotne

Dla tych, którzy mają bezpłatne wejściówki, uprawniające do śledzenia rywalizacji wzdłuż tras, poniżej mapka z rekomendowanymi szlakami narciarskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *