Izabela Marcisz zadebiutuje w Pucharze Świata

Po obiecujących występach w zawodach niższej rangi Izabela Marcisz zadebiutuje w najbliższy weekend w Pucharze Świata.

Trzecia – po Marceli i Ewelinie – z sióstr Marcisz wystąpi w Davos, gdzie w sobotę sprinty stylem dowolnym, w niedzielę bieg na 10 km – również stylem dowolnym.

W tym sezonie urodzona w maju 2000 r. biegaczka, reprezentująca klub SS Prządki-Ski, wygrała juniorski bieg na 5 km w Santa Caterinie, w tej samej miejscowości była 16 w sprincie (rywalizowała z seniorkami), a wcześniej w Finlandii stanęła na podium biegu na 5 km „łyżwą” w Saariselce (wygrała m.in. z Justyną Kowalczyk) i tam też była piąta w biegu na 10 km techniką klasyczną. Właśnie w Saariselce zdobyła najlepsze FIS-Punkty w karierze, a na dystansie 5 km do należącej do światowej czołówki Austriaczki Teresy Stadlober straciła 12 sekund.

W ubiegły sezonie Marciszówna startowała w juniorskich mistrzostwach świata, ale zanotowała tam słabe wyniki – była 31. w sprincie łyzwą i 53 w biegu techniką klasyczną na dystansie 5 km. Skiathlonu nie ukończyła.

W zawodach w Davos wystąpić też mają Urszula Łętocha i Monika Skinder. Ta druga debiut w Pucharze Świata zaliczyła w ubiegłym sezonie w Lahti, gdzie w sprincie techniką dowolną była 55. Kilka dni później w Drammen w Norwegii zajęła 56. miejsce w sprincie techniką klasyczną.

Spośród mężczyzn do Davos jadą Maciej Staręga, Dominik i Kamil Burzy oraz Mateusz Haratyk. W każdej z dwóch konkurencji (sprint F i 15 km F) wystapić może po trzech Polaków.

Reszta kadry (w tym także Justyna Kowalczyk) oraz kadra młodzieżowa wybiera się do Szczyrbskiego Plesa, gdzie w weekend odbędą się pierwsze zawody Slavic Cupy (Pucharu Kontynentalnego).

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *