„Istnieje zagrożenie, że Justyna się wycofa…”

Tak mówi dr Robert Śmigielski, konsultant Justyny Kowalczyk. Jej trener dodaje, że gdyby miała takie możliwości, jak ekipa Norwegii…Jeszcze przed Tour de Ski polska mistrzyni olimpijska narzekała na ból w kolanie. 

Okazuje się, że sytuacja się komplikuje, a opiekunowie biegaczki są zaniepokojeni tym, co dzieje się z liderką Tour de Ski. Robert Śmigielski, lekarz Kowalczyk, już wcześniej zalecił jej leki przeciwzapalne, ale teraz mówi, że kolano jest opuchnięte i istnieje realne zagrożenie, że Polka wycofa się z Tour de Ski.

To wydaje się bardzo mało prawdopodobne i być może jest elementem wywierania presji przez trenera Aleksandra Wierietielnego na działaczy Polskiego Związku Narciarskiego.

Wierietielny mówi bowiem w rozmowie  z gazeta.pl, że „żeby wygrać Tour de Ski, trzema mieć nie tylko formę, taką jak ma Justyna, ale też fizjoterapeutów i odpowiednie urządzenia, tak jak mają to zorganizowane Norwegowie”.

– Gdyby mogła wykorzystać wszystkie możliwości, które ma ekipa Norwegii, bioprądy i inne, w jeden dzień byłoby po sprawie – powiedział trener.

Dziś dzień przerwy w Tour de Ski. Jutro we włoskim Toblach bieg na 3 km techniką klasyczną. Kowalczyk mówi, że może to być jej najlepszy bieg na TdS.

3 komentarz do “„Istnieje zagrożenie, że Justyna się wycofa…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *