Igrzyska igrzyskami, ale czas na 42. Bieg Piastów

Fot: Marcin Oliva Soto

Festiwal Biegów Narciarskich na Polanie Jakuszyckiej rozpoczyna się już w sobotę 24 lutego. Danie główne – bieg na 50 km techniką klasyczną – podane zostanie w sobotę 3 marca.

6 tys. zgłoszeń z 30 krajów – to bilans zapisów na 42. edycję najważniejszej imprezy biegówkowej w Polsce. W programie 9-dniowego festiwalu są zawody dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin, łącznie dziesięć biegów o różnym stopniu trudności i na różnych dystansach, od 500 m (Bieg Przedszkolaka), przez  7 km, po koronny dystans Biegu Piastów, czyli 50 km techniką klasyczną.

„Poza sportowymi emocjami, na uczestników i kibiców 42. Biegu Piastów czekać będą liczne atrakcje, w tym 3-dniowe pokazy kulinarne znanych z mediów Master Chefów, połączone z degustacją dań. Dla zawodników i kibiców gotować będzie między innymi mistrz kulinarny i podróżnik o greckim pochodzeniu Teo Teo Vafidis, znany z takich programów telewizyjnych jak Europa da się lubić, Pytanie na Śniadanie, Filozofia Smaku czy Teoria Smaku” – podają organizatorzy.

W programie jest też koncert Sidneya Polaka, uświetniający dekorację zwycięzców na dystansie5 50 km, będą też strefa sportu z animowanymi zajęciami i konkursami dla dzieci i dorosłych,  pawilon EXPO, z wystawcami oferującymi świetnej jakości odzież, akcesoria i odżywki oraz strefa Partnerów, w której odbywać się będą m. in. warsztaty i degustacje. W pawilonie EXPO będzie też można kupić pamiątkowe gadżety 42. Biegu Piastów, takie jak czapki biegowe, buffy, torby bawełniane, bidony czy termiczne koszulki.

Zapisy i więcej informacji, także praktycznych dotyczących zapisów i dojazdu do Jakuszyc na www.bieg-piastów.pl

Program 42. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego:

 

24 lutego, sobota, godz. 10 – Rodzinna Dziesiątka 10 km CT (techniką klasyczną).

24 lutego, sobota, godz. 10.30 – Wyprawa Zuchów, około 1 km.

25 lutego, niedziela, godz. 10 – Memoriał Stanisława Michonia, 15 km CT.

25 lutego, niedziela, godz. 10.30 – Bieg Przedszkolaka, około 500 m.

26 lutego, poniedziałek, godz. 18 – Nocna Dziesiątka, 10 km CT.

2 marca, piątek, godz. 10 – Bieg Worldloppet 30 km FT (techniką dowolną).

2 marca, piątek, godz. 12 – Bieg na 7 km CT.

3 marca, sobota, godz. 9 – Bieg Worldloppet 50 km.

4 marca, niedziela, godz. 10 – Bieg Worldloppet 25 km CT.

4 marca, niedziela, godz. 12 – Bieg na 12 km CT.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *