Gwarkowie obiecują regularne utrzymywanie tras

Trasy w Andrzejówce koło Wałbrzycha, gdzie rokrocznie organizowany jest Bieg Gwarków, mają być przygotowywane przez cały sezon, a nie tylko „od święta”.

Nie będzie już trzeba jeździć do Jakuszyc czy Dusznik, żeby pobiegać na nartach – zapewniają przedstawiciele OSiR Wałbrzych, organizatora Biegu Gwarków, opiekującego się trasami wokół Waligóry i Klina.

OSiR porozumiał się z Mieroszowskim Centrum Kultury, które będzie po każdych opadach śniegu utwardzać 5-kilometrową pętlę wokół Waligóry, tak, by mogły być codziennie użytkowane.

– Chcemy by trasa kilku kilometrów wokół Waligóry żyła od grudnia do marca, do czasu kiedy pozwolą na to warunki śniegowe. Szczególnie pieczołowicie dbać będziemy o trasy na weekend, ale praktycznie codziennie będzie można z nich korzystać – mówi dyrektor OSiR Wałbrzych i dyrektor XXXIV Biegu Gwarków Mariusz Gawlik, cytowany na stronie bieggwarkow.pl

Pomoc w utrzymywaniu tras zaoferowała też Gmina Głuszyca (na jej terenie znajdują się trasy) i GOPR, który będzie dbać o bezpieczeństwo narciarzy.

Dwie imprezy, zaplanowane na ten sezon w Andrzejówce, to Bieg Skalnika (26 stycznia) i Bieg Gwarków (3 marca).

Prognozę pogody dla Andrzejówki/Sokołowska znajdziesz tutaj>>

Kamil Zatoński

Źródło: bieggwarkow.pl

1 komentarz do “Gwarkowie obiecują regularne utrzymywanie tras

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *