Gdzie ścigać się w najbliższy weekend

ratrak trasaKalendarz biegów narciarskich zmienia się niemal codziennie. Podsumowujemy, gdzie i jakie zawody odbędą się w weekend 8-9 lutego.

W planie na ten weekend były Bieg Jaćwingów, Bieg Podhalański i Puchar Magurki, a także Mistrzostwa Bielska-Białej – wszystkie te imprezy przełożono na bliżej nieokreślony termin.

W pierwotnej formie nie odbędą się też ani Bieg Sasinów (tu zamiast zawodów na biegówkach będą rajd narciarski i biegi crossowe – czytaj więcej>>), ani Bieg Ulicami Miasta Duszniki-Zdrój (tu zamiast nart trzeba założyć buty i wziąć kije do nordic walking – czytaj więcej>>)

Stosunkowo najlepiej przygotowane trasy są obecnie w Jakuszycach (tu żadnych zawodów w ten weekend nie ma) i Tomaszowie Lubelskim, gdzie w piątek i sobotę trzecia odsłona Biegu na Igrzyska, a w niedzielę 28. Bieg Hetmański (dystanse to 25 km dla mężczyzn i 10 km dla kobiet). Ze względu na kolidujący termin Puchar Gryfa w Suścu (15 km od Tomaszowa) przełożono z 8 lutego na kolejny weekend. Więcej informacji>>

W sobotę na Lisiej Polanie koło Pomiechówka (50 km od Warszawy) zorganizowany naprędce Alpina Race – zawody, w których będzie można pościgać się na dystansach 10 km („klasyk”) i 1,4 km („łyżwa”). W niedzielę w Warszawie piknik narciarski, ale w odróżnieniu od ubiegłego roku impreza będzie miała charakter rekreacyjny. Więcej informacji>>

W Europie niektóre zawody masowe również odwołano (przede wszystkim zaliczany do Euroloppet Int. Tiroler Koasalauf, ale też niemiecki Rennsteig Skilauf), ale dobre warunki pozwolą na zorganizowanie zawodów w Szwecji (Engelbrektsloppet – zaliczany do Euroloppet), Włoszech (Dobbiaco-Cortina, choć tym razem tylko po trasach w pobliżu tej pierwszej miejscowości) i Francji (Transjurassienne – zaliczany do Worldloppet).

Kamil Zatoński

1 komentarz do “Gdzie ścigać się w najbliższy weekend

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *