Gdzie oni trenują?

W Livigno armatki śnieżne pracowały pełną parą. Efekt - pętla o długości 1 km.

W Livigno armatki śnieżne pracowały pełną parą. Efekt – pętla o długości 1,4 km.

Justyna Kowalczyk właśnie opuściła Livigno po kilku dniach obozu. Wcześniej trenowały tam biegaczki z Karpacza, jeszcze ponad tydzień przebywać tam będą zawodnicy z Kościeliska.

Kowalczyk livigno FB

W Livigno do dyspozycji narciarzy jest tylko dość krótka trasa, usypana ze sztucznego śniegu, ale nie przeszkadza to w tym, by trenowali tam nie tylko najlepsi zawodnicy na świecie (jak Justyna Kowalczyk czy Dario Cologna), ale także biegacze z polskich klubów i szkół.

Livigno SMS Karpacz 2

We Włoszech przez kilkanaście dni pod okiem Stanisława Michonia trenowały zawodniczki SMS Karpacz.

 

 

 

 

Od kilku dni pierwsze treningi na śniegu zaliczają biegacze z UKS Regle Kościelisko.

UKS Regle w Livigno

„Warunki mamy jak zwykle dobre. Trasa ma prawie 1400 metrów. Pogoda jest wiosenna, ale idzie ochłodzenie. Trenujących jest sporo, więc jest tłoczno, ale dajemy radę. Po okresie letnio-jesiennym, który dobrze przepracowaliśmy, przyszedł czas na trening na śniegu. Jest ze mną siedmiu zawodników i młody trener-mój syn Andrzej, który będzie pracował głównie nad poprawą techniki – mówi w rozmowie z portalem biegowki24 Jerzy Krzysztof Leśnik, trener UKS Regle Kościelisko.

Ze swoimi podopiecznymi w Livigno zostanie do 28 listopada.

Dzień później pojawią się tam zawodnicy z amatorskiego klubu SN Klasyk Warszawa, szykujący się do startu w La Sgambedzie, maratonie, zaliczanym do cyklu Ski Classics. Jeśli chcesz dołączyć do wyjazdu szkoleniowego i klubu, pisz na info@biegowki24.pl Szczegóły wyjazdu na klasyk.org.pl>>

Iwanowski LivignoFormę we Włoszech szlifuje także Daniel Iwanowski (UKS Rawa Siedlce).

 

 

 

 

 

 

Kamil Zatoński, Fot: profile FB zawodników i klubów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *