Falla obroniła tytuł, Klaebo sięgnął po złoto

Norweżka Maiken Caspersen Falla wygrała sprint stylem dowolnym na mistrzostwach świata w Seefeld. Jej rodak Johannes Høsflot Klæbo sięgnął po złoto w rywalizacji mężczyzn.

W finale Falla od razu wyszła na prowadzenia, a tuż za nią biegła trójka Szwedek – Stina Nilsson, Maja Dahlqvist i Jonna Sundling. Na ostatnim podbiegu Norweżka odparła atak rywalek i pierwsza zaczęła zjeżdżać na finiszową prostą, której osiągnęła ogromną przewagę. Dzięki zwycięstwu obroniła tytuł mistrzyni świata. Drugie miejsce zajęła Nilsson, trzecie – Norweżka Mar Eide, aczwarte – Jonna Sundling, która w kolizji z Dahlqvist złamała kijek, co kosztowało ją brąz. Piąte miejsce przypadło Niemce Victorii Carl.

Przypomnijmy, że żadna z Polek nie przeszła kwalifikacji. Najlepiej wypadła Weronika Kaleta, która zajęła 46. miejsce. 47. była Urszula Łętocha.  Czytaj więcej>>

W finale mężczyzn walkę o złoto stoczyli Johannes Høsflot Klæbo i Włoch Federico Pellegrino. Ten ostatni na finiszu okazał się wolniejszy niż Norweg. Brązowy medal dla Rosjanina Gleba Retiwycha.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *