Falla obroniła tytuł, Klaebo sięgnął po złoto

Norweżka Maiken Caspersen Falla wygrała sprint stylem dowolnym na mistrzostwach świata w Seefeld. Jej rodak Johannes Høsflot Klæbo sięgnął po złoto w rywalizacji mężczyzn.

W finale Falla od razu wyszła na prowadzenia, a tuż za nią biegła trójka Szwedek – Stina Nilsson, Maja Dahlqvist i Jonna Sundling. Na ostatnim podbiegu Norweżka odparła atak rywalek i pierwsza zaczęła zjeżdżać na finiszową prostą, której osiągnęła ogromną przewagę. Dzięki zwycięstwu obroniła tytuł mistrzyni świata. Drugie miejsce zajęła Nilsson, trzecie – Norweżka Mar Eide, aczwarte – Jonna Sundling, która w kolizji z Dahlqvist złamała kijek, co kosztowało ją brąz. Piąte miejsce przypadło Niemce Victorii Carl.

Przypomnijmy, że żadna z Polek nie przeszła kwalifikacji. Najlepiej wypadła Weronika Kaleta, która zajęła 46. miejsce. 47. była Urszula Łętocha.  Czytaj więcej>>

W finale mężczyzn walkę o złoto stoczyli Johannes Høsflot Klæbo i Włoch Federico Pellegrino. Ten ostatni na finiszu okazał się wolniejszy niż Norweg. Brązowy medal dla Rosjanina Gleba Retiwycha.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *