Engadin Skimarathon dołączył do cyklu Visma Ski Classics

Tego jeszcze nie było: po raz pierwszy w kalendarzu cyklu Ski Classics znajdzie się bieg techniką dowolną. I to od razu ten największy: Engadin Skimarathon.

Pomysły, by najbardziej prestiżowy cykl obejmował też biegi „łyżwą” pojawiały się od lat, chcieli tego też niektórzy zawodnicy, ale do tej pory na tym się kończyło. Teraz klamka zapadła i w drugi weekend marca 2019 r. w Szwajcarii w dolinie Engadyny odbędzie się IX etap 9 sezonu biegów długodystansowych. Będzie to zresztą jeden z krótszych biegów, bo jego trasa liczy 42 km i prowadzi z miejscowości Maloja do S-Chanf.

W minionym sezonie jubileuszowy maraton przyciągnął rekordową liczbę 14 tys. uczestników, co czyni go drugim największym biegiem masowym na świecie, po Biegu Wazów. Obie imprezy będzie dzielić tydzień i ciekawe, czy na weekend pomiędzy Biegiem Wazów a innym klasykiem – Birkebeinerrennet (Norwegia) cała czołówka zawita znów w Alpy?

Engadin Skimarathon będzie drugim biegiem odbywającym się w tej malowniczej dolinie, zaliczanym do cyklu. Na trzeci weekend stycznia zaplanowana jest La Diagonela (65 km techniką klasyczną).

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *