Dolomitenlauf znów w Obertilliach

dolomitenlaufOd trzech sezonów największy bieg w Austrii nie może się odbyć na tradycyjnej trasie. Wszystko przez niedobór śniegu.

Podobnie jak rok i dwa lata temu aura okazała się niekorzystna dla organizatorów Dolomitenlauf, biegu zaliczanego do cyklu Worldloppet. Bieg główny techniką dowolną odbędzie się 20 stycznia nie w Lienzu, ale w położonej wyżej dolinie Dorfertal. Start na stadionie w Obertilliach, a trasa będzie liczyć 42 km. Na tym samym dystansie (a także na krótszym – na 20 km) dzień wcześniej, a więc 19 stycznia, pobiegną zawodnicy ścigający się techniką klasyczną.

W porównaniu z poprzednimi latami trasę po raz kolejny zmodyfikowano, wydłużając ją w stronę miejscowości Kartitsch. Nie uchroni to jednak zawodników przed koniecznością ponownego zaliczenia kilku zygzaków na łąkach poniżej Obertilliach.

Nowa mapa Plan2013_NEU

Loipe_kWarunki do biegania w Obertilliach są bardzo dobre. Pokrywa śnieżna jest wystarczająca, a w prognozach długoterminowych są spore opady białego puchu. Przez najbliższe 2 tygodnie temperatura ma się utrzymywać w granicach -2-8 stopni.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *