Dobry wynik w Biegu Niepodległości!

Źródło: Datasport.pl

Piotrek Zygadlewicz godnie reprezentował Warsaw Hot Dog Team w XXIII Biegu Niepodległości, który odbył się dziś w Warszawie.

Piotrek osiągnął czas 44 min 7 sekund (brutto), co dało 609. miejsce na 6109 biegaczy, którzy dotarli do mety. To znakomity wynik, bo Piotrek nie trenuje pod kątem biegów płaskich, ale biegów narciarskich (nordic walking, nartorolki, biegi, siłownia, lodówka-> kuchnia->jadalnia ;))  i szczyt formy szykuje na luty przyszłego roku, kiedy będzie startował na 50 km techniką klasyczną w Niemczech w Koenig Ludwig Lauf i w Finlandii w Finlandia Hiihto.

– Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku. Był to mój pierwszy start w biegu ulicznym i traktowałem go raczej jako element przygotowań do masowych biegów narciarskich w lutym i marcu 2012. Biegam w zasadzie tylko raz w tygodniu przez 45 minut w spokojnym tempie w ramach programu treningowego, więc trudno mi było oszacować czas jaki mogę osiągnąć. Chciałem pobiec poniżej 50 minut, cel ambitny 44:30. Tym bardziej cieszy uzyskany rezultat netto 43:02 – powiedział Piotr Zygadlewicz.

– Pozostaje pewien niedosyt, ponieważ w tłumie nie mogłem biec w odpowiadającym mi tempie i pokonanie pierwszych 2 km zajęło mi prawie 10 minut. Wtedy postanowiłem mocno przyspieszyć i biec poboczem. Wiedziałem, dzięki ostatniemu treningowi na nartorolkach, że jestem w stanie wytrzymać prawie 40 minut przy tętnie powyżej 85% pulsu maksymalnego. Zastanawiałem się tylko czy wystarczy mi sił w nogach. Wystarczyło – cieszył się zawodnik WHDT.

W XXII Biegu Niepodległości zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski, z czasem 29:26.

To drugi tej jesieni sprawdzian narciarzy z Warsaw Hot Dog Team w rywalizacji nie na śniegu. Na początku października Jurek Kaczyński w Biegnij Warszawo dystans 10 km pokonał w 51 min i 24 sekundy. Zajął 2263. miejsce w stawce 8479 zawodników.

Dla Jurka pierwszy cel w sezonie zimowym to czeska Jizerska50, w której będzie startował po raz drugi. Przed rokiem dystans 50 km techniką klasyczną pokonał w niespełna 5 godzin.

O Warsaw Hot Dog Team więcej przeczytasz tutaj >>

1 komentarz do “Dobry wynik w Biegu Niepodległości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *