Daehlie ubierze norweską kadrę

daehlie

Norwescy biegacze narciarscy od sezonu 2014/2015 będą nosić stroje z logo marki Bjoern Daehlie.

„Marzyłem o tym od ponad 15 lat” – powiedział znakomity w przeszłości biegacz narciarski, dziś właściciel marki odzieżowej, po zdobyciu kontraktu na ubieranie norweskiej kadry biegaczy narciarskich.

Kontrakt będzie obowiązywał przez cztery lata od sezonu 2014/2015. Do tej pory Norwegów (przez 20 lat!) ubierał Swix, który po olimpijskim sezonie zacznie dostarczać stroje dla biathlonistów (dotychczas robił to… Daehlie).
– Dla mnie to szczególny dzień. Starałem się o ten kontrakt od lat, ale nigdy nie udawało nam się dojść do porozumienia, mimo że z władzami norweskiej federacji znamy się nie od dziś – powiedział Daehlie.
Wartości kontraktu nie ujawniono.
W strojach z literką „B” kadrowicze będą występować na zawodach Puchary Świata, Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich. W zawodach krajowych będą mogli ubierać stroje klubowe.

Active Brands, firma, która jest właścicielem marki Daehlie, będzie też preferowanym dostawcą smarów, butów i kijów dla norweskiej kadry.

– Dostawy smarów zapewnimy dzięki temu, że jesteśmy właścicielem marki Rode. Nasze ambicje tu się jednak nie kończą i chcemy samodzielnie lub poprzez przejęcia wykorzystać szansę na dostarczanie butów i kijów – powiedział szef Active Brands Chairman Day Teigland.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *