Czeska biegaczka narciarska chce na igrzyska do Rio

Eva Vrabcova 10 km bieg na nogachEva Vrabcová Nývltová robi rok przerwy od biegania na nartach i skupi się na udziale w igrzyskach w Rio de Janeiro.

Nyvltova, która w minionym sezonie w Pucharze Świata w biegach narciarskich wystąpiła tylko raz – w Ruce – i wycofała się z rywalizacji, tłumacząc to problemami zdrowotnymi (chodziło o zaburzenia odżywiania się), postanowiła odłożyć narty na dłużej. Nie będzie przygotowywać się do najbliższego sezonu w biegach narciarskich, skupi się natomiast na walce o udział w letnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

– Możliwość walki o start to dla mnie wyzwanie, które chcę podjęć. Porozumiałam się z czeską federacją narciarską co do rezygnacji z biegania na nartach w najbliższym sezonie – powiedziała Nyvltova, która będzie się starać uzyskać limit na start w olimpiadzie na praskim maratonie, zaplanowanym na 8 maja.

– Rozumiemy decyzję Ewy i cieszymy się, że została podjęta w odpowiednim momencie. Nie traktujemy tego jako definitywne pożegnanie z nartami. Drzwi są wciąż otwarte. Trzymamy kciuki za jej karierę lekkoatletyczną – powiedział dyrektor sportowy ds. biegów narciarskich czeskiej federacji Lukas Sacher.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *