Czernousow pod okiem trenera żony

czernousow rossignolBrązowy medalista igrzysk w Soczi biegu na 50 km trenuje pod okiem Vegarda Bitnesa, norweskiego trenera szwajcarskiej biathlonistki Seliny Gasparin.

Ilja Czernousow, który wczoraj obchodził 28. urodziny, po zakończeniu minionego sezonu zrezygnował z trenowania w grupie z Aleksandrem Liegkowem i Reto Burgemaisterem. Drogi ponoć rozeszły się już wcześniej, kiedy pochodzący z Nowosybirska biegacz poznał szwajcarską biathlonistkę Selinę Gasparin. Liegkow przyznał, że w minionym okresie przygotowawczym trenował właściwie sam.

Przez moment nie było nawet pewne, czy Czernousow nadal będzie biegał w barwach Rosji, bo jego indywidualne przygotowanie nie było w smak carycy rosyjskich biegów – Jelenie Wialbe. W końcu jednak finansowanie zostało zapewnione, a dziś okazało się, że część pieniędzy otrzymywać będzie w formie wynagrodzenia Norweg Vegard Bitnes, szkoleniowiec sióstr Gasparin, w tym Seliny, srebrnej medalistki z Soczi, która od kilku miesięcy jest żoną Czernousowa.

Brązowy medal z Soczi to największy sukces w karierze 28-latka. W dorobku ma także brąz z MŚ w Oslo w biegu łączonym na 30 km oraz wygraną w pucharowych zawodach w Rybiński (2×10 km). W minionym sezonie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Czernousow zajął 15. miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *