Czempionat juniorów i młodzieżowców rozpocznie się od sprintów

Fot: PZN

We wtorek 9 lutego do rywalizacji w fińskim ośrodku Vuokatti przystąpią biegaczki i biegacze z kategorii wiekowych do 20 i do 23 lat.

Mistrzostwa świata juniorów i młodzieżowców miały się w tym roku odbyć w Zakopanem, ale stolica polskich Tatr nie była jeszcze gotowa na zorganizowanie tego typu imprezy. W trybie awaryjnym przeniesiono ją więc do Finlandii – skoczkowie i kombinatorzy będą rywalizować w Lahti, biegacze – w Vuokatti.

Pierwszą konkurencja będą sprinty techniką klasyczną – we wtrorek ścigać się będą zawodnicy w kategorii U20 (czyli juniorzy), a w środę – U23 (czyli młodzieżowcy).

O godz. 9 naszego czasu kwalifikacje, od 11 – finały.

Jedną z faworytek jest Monika Skinder, która przed dwoma laty również w Finlandii, tyle że w Lahti, zdobyła srebro w sprincie „klasykiem”.

Oprócz niej na starcie staną trzy inne nasze reprezentantki – Karolina Kaleta, Hanna Popko i Daria Szkurat.

Czwórkę juniorów tworzą natomiast Sebastian Bryja, Robert Bugara, Piotr Sobiczewski i Łukasz Gazurek.

W czwartek biegi juniorów na 5/10 km techniką dowolną, w piątek – na 10/15 km F młodzieżowców, ma sobotę przewidziano biegi sztafetowe juniorów oraz sztafety mieszane młodzieżowców, a naniedzielę biegi długie – na 15/30 km „klasykiekm”.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *