Czech Nordic Sunday

Pierwszej w sezonie zawody z cyklu Salomon Nordic Sunday zdominowali Czesi, którzy wygrali trzy z czterech biegów.

Na Polanie Jakuszyckiej wiało i padał śnieg, ale zawodnicy stęsknieni za rywalizacją stawili się w rekordowo licznym gronie. W czterech biegach wzięło udział w sumie ponad 230 biegaczy, w tym najwięcej na dystansie Mini CT (8 km techniką klasyczną). I tylko tu na pierwszym stopniu podium stanął Polak – Piotr Skowron z Jeleniej Góry.

W pozostałych biegach dominowali Czesi, a na dystansie Mega CT (16 km techniką klasyczną) Radek Śretr aż o ponad 3 minuty wyprzedził drugiego na mecie Andrzeja Honczara z Białegostoku. Co ciekawe, Honczar ma ambicje pojechać na olimpiadę do Soczi, ale na razie bez powodzenia dobija się do naszej kadry. O trzecie miejsce zacięty bój stoczyli miejscowi – Jakub Mroziński i Tomasz Kałużny z Jeleniej Góry. Tym razem lepszy o 2 sekundy okazał się ten pierwszy, zwycięzca klasyfikacji generalnej na tym dystansie z ubiegłego sezonu.

Co ciekawe, na 14. pozycji uplasowała się Kornelia Marek, była reprezentantka Polski, odbywająca 2-letnią karę za stosowanie dopingu na igrzyskach w Vancouver.

W rywalizacji techniką dowolną na dystansie Mini FT dwa pierwsze miejsca zajęli Czesi, a najlepszy z Polaków – trzeci – był Zbigniew Galik ze Szklarskiej Poręby.

Na dłuższym dystansie „łyżwą” do samego końca o zwycięstwo walczyli Czech Lukas Jansky i Robert Faron w Zalesia. Na metę wpadli niemal równo, a decyzją organizatorów wygraną przyznano Jansky’emu.

Wyniki:

megact

megaft

minict

minift

Następne zawody z cyklu SNS zaplanowano na 15 stycznia. Będzie to jednocześnie Bieg Tysiąclecia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *