Ciąg dalszy problemów Kornelii Kubińskiej

roglaBiegaczka, reprezentująca AZS AWF Katowice, nie pojedzie na zgrupowanie kadry do słoweńskiej Rogli.

– Ostatnio Kornelia nieszczęśliwie upadła i zjechała po schodach. Po tym wypadku bardzo bolał ją bark i istnieje ryzyko, że zawodniczka mogą zerwać więzadła. Przez najbliższe dwa tygodnie Kornelia musi zrezygnować z treningów i czeka ją wizyta u doktora Szymanika, dlatego nie ma sensu, żeby jechała z nami do Słowenii – powiedział Janusz Krężelok, trener kadry, cytowany przez portal pzn.pl.

Jeszcze wiosną Kornelia Kubińska narzekała na problemy z kręgosłupem i istniało ryzyko, że potrzebna będzie operacja. W końcu jednak do niej nie doszło, a biegaczka pojechała na zgrupowanie do Ramsau am Dachstein.

Do Rogli już nie pojedzie. Stawi się tam natomiast w komplecie męska część reprezentacji – Maciej Staręga, Jan Antolec, Sebastian Gazurek i Paweł Klisz. Będzie też Paulina Maciuszek, ale i ona nie jest w pełni sił.
– Paulina i Kornelia od początku mają problemy zdrowotne. Jest to kontynuacja tych problemów, które były już w zeszły sezonie i tak się ciągną, a do tego dochodzą nowe. Obie nie były z nami w Spale i w Ramsau było to ich pierwsze zgrupowanie. Przez ten czas dziewczynom było trzeba modernizować trening – wyjaśnia Janusz Krężelok.

W Rogli zawodnicy przebywać będą do 24 sierpnia. Następne zgrupowanie na początku września w Strbskim Plesie, a później powrót do Ramsau (przełom września i października).

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *