Chętnych nie ma, zawodów nie będzie

rowerowy bieg piastów rower jakuszyceZ powodu braku zainteresowania zawodników odwołano Mistrzostwa Polski Amatorów w sprintach.

Kurczy się program zawodów w Jakuszycach  – i to bynajmniej nie z powodu braku śniegu, choć być może to własnie jest przyczyną tego, że nikt nie zapisuje się na biegi.

„Z powodu braku zainteresowania ze strony zawodników, odwołane zostały Mistrzostwa Polski Amatorów w sprintach w biegach narciarskich” – brzmi komunikat Stowarzyszenia Bieg Piastów.

Zawody były zaplanowane na 17 stycznia.

Z tego samego powodu już wcześniej odwołany biegi na 25 km klasykiem i na 15 km techniką dowolną, które miały się odbyć 31 stycznia i 14 lutego.

„Na sprinty i bieg na 25 km zgłosiły się po trzy osoby, a na bieg na 15 km FT – żadna” – wynika z komunikatu.

Oznacza to, że z biegów, które znalazły się w kalendarzu i miały zastąpić cykl SNS, który wyniósł się z Polany Jakuszyckiej, ostały się tylko zawody zamknięcia, zaplanowane na 20 marca.

Póki co warunków do biegania w Jakuszycach nie ma, ale 16 stycznia w Jakuszycach odbyć się ma Fischer My Style – Bieg Tylko dla Kobiet. W nowych terminach odbędą się biegi z cyklu Fischer Cup i Enervit Classic.

Zobacz kalendarz biegów amatorskich w Polsce w sezonie 2015/2016>>

Kamil Zatoński

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *