Były trener polskiej kadry: „Nie mogłem odmówić”

Hudac i ColognaIvan Hudac, który do niedawna trenował polską kadrę, tłumaczy, dlaczego zmienił zdanie i nie odszedł z zawodu.

Słowak w rozmowie, opublikowanej na stronie FIS przyznaje, że był bardzo zaskoczony ofertą, jaką złożyła mu szwajcarska federacja.
– Nie miałem w planach przyjmowania jakichkolwiek propozycji po tym, jak przestałem pracować w Polsce. Chciałem odpocząć i zmienić to, co w życiu robię. Kiedy jednak pojawiła się propozycja ze Szwajcarii, wiedziałem, że będzie to duże wyzwanie i że nie mogę powiedzieć 'nie’ – powiedział Ivan Hudac.

Pod jego okiem kadra, której członkiem jest m.in. dwukrotny złoty medalista z igrzysk w Soczi Dario Cologna, trenowała już na zgrupowaniu na Sardynii.
– Starałem się wprowadzić trochę zmian w treningu. Największą zmianą było to, że grupa sprinterów i dystansowców pracuje razem. Oczywiście, są drobne różnice w zajęciach. Co jednak najważniejsze, reakcja zawodników była pozytywna – mówi Hudac.

Słowak wierzy, że Dario Cologna ma jeszcze ukryty potencjał, który można wydobyć. Chwali też podopiecznego, podkreślając jego profesjonalizm, motywację i rozumienie potrzeb treningowych.

Źródło: FIS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *