Brat Northuga zakończył karierę

Tomas Northug (Fot: Teamnorthug.no)

Tomas Northug nie znalazł motywacji, by przygotowywać się do olimpijskiego sezonu.

Po rozczarowującym sezonie 2016/2017 i po tym, jak nie znalazł się w kadrze Norwegii, 27-letni Tomas Northug, brat Pettera (na nartach biega też trzeci z braci – Even) postanowił zakończyc karierę.

O tym, że tak się stanie, pierwszy poinformował szwedzki portal sweski.com. W sobotę informacje potwierdził Harald Kristiansen, menedżer ds. komunikacji w Coop, sponsorze grupy treningowej, do której należał Tomas.

Tomas Northug nigdy nie zbliżył się do poziomu, na którym od lat utrzymuje się starszy brat Petter, ale na jego koncie jest trochę sukcesów. W 2010 r. został mistrzem świata juniorów w sprincie, ma też dwa medale z juniorskiego czempionatu w sztafecie. Na podium Pucharu Świata – i to najwyższym stopniu – stanął raz: w Otepaa w styczniu 2015 r. wygrał sprint techniką klasyczną. Na „dorosłym” czempionacie globu w Falun w 2015 r.  w tej samej konkurencji zajął 6. miejsce. Złoto zgarnął starszy brat.

W ostatnich tygodniach o zakończeniu kariery poinformowali Fina Sami Jauhojaervi, Szwedzi Johan Olsson i Martin Johansson, Norweżka Marthe Kristoffersen oraz Czech Lukas Bauer.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *