Bjoergen znowu bierze złoto

Dodatkowy odpoczynek nie pomógł –Polka na trasie biegu na 30 km znów musiała uznać wyższość Norweżki.

bjoergen3Dwie Norweżki z Polką w środku – tak na mecie biegu na 30 km techniką klasyczną zakończyła się rywalizacja kobiet podczas mistrzostw świata w Val di Fiemme. Justyna Kowalczyk stanęła na podium nad mistrzynią na 10 km łyżwą – Therese Johaug – ale po raz kolejny nie udało jej się wyprzedzić Marit Bjoergen.

Nieźle pobiegła Kornelia Kubińska – Polska z czasem 1:34:50 była na mecie 23.

Wyniki biegu kobiet na 30 km 

 

Sztafetowa powtórka z rozrywki

FIS world cup cross-country, cups, Falun (SWE)W piątek na dystansie 4×10 km zmagały się męskie sztafety. Wygrała reprezentacja Norwegii (Gjerdalen, Roenning, Roethe, Northug), o 1,2 s przed Szwedami (Richardsson, Olsson, Hellner, Halfvarsson).

Na mecie na przestrzeni niespełna trzech sekund zameldowały się cztery reprezentacje. Największego pecha mieli gospodarze – Włochowi Davidowi Hoferowi zabrakło 0,3 s do wyprzedzenia kończącego sztafetę rosyjską Siegieja Ustiugowa. Tym samym kolejność na męskim podium była identyczna, jak podczas czwartkowego biegu sztafetowego pań.

Spośród wszystkich zawodników najlepszy czas indywidualny – 23:07.1 – uzyskał biegnący na ostatniej zmianie w drużynie fińskiej Matti Heikkinen. To pozwoliło na wyprzedzenie Szwajcarów, ale dało w ostateczności tylko piąte miejsce.

Wyniki biegu sztafetowego mężczyzn

Polacy nie zaimponowali – naszym reprezentantom (Kreczmer, Gazurek, Staręga, Anatolec) udało się wyprzedzić Ukraińców i Duńczyków  (którzy zeszli z trasy). Finiszowali z czasem 1:48:01.7, ponad 6 minut po czołówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *