Bjoergen vs. Kowalczyk: która lepsza?

Kolekcja złotych medali przemawia za Norweżką, ilość punktów, zdobytych w zawodach Pucharu Świata w minionym sezonie za Polką. Szalę na korzyść jednej z nich przechylają…

…bezpośrednie pojedynki.

Na blogu Statistical Skier podliczono że w sezonie 2010/2011 wielkie rywalki spotykały się na trasach 21 razy – w siedmiu sprintach i czternastu biegach dystansowych.

Justyna Kowalczyk pokonała Bjoergen tylko raz w sprincie (w Otepaa) i dwa razy w biegach dystansowych (handicapowym biegu pościgowym w Kuusamo i biegu pościgowym w Lahti). To daje rezultat 6 do 1 w sprintach i 12-2 na dystansach, a w sumie 18 do 3 na korzyść Norweżki.

Dodatkowo jeden z biegów, w których lepsza była Kowalczyk (w Kuusamo) był ostatnim w cyklu Ruuka Triple, rozpoczynającym sezon. Bjoergen jeszcze przed startem do ostatniego wyścigu miała tak dużą przewagę nad goniącymi ją rywalkami, że nie musiała wkładać maksimum sił.

Jeśli zsumować biegi z dwóch poprzednich sezonów, w pojedynku Bjoergen vs. Kowalczyk było 11-3 w sprintach i 20-5 na dystansach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *