Tartu Maraton

Tartu Maraton to bieg, który pod wzgledem frekwencji ustępuje tylko najpopularniejszym biegom skandynawskim oraz włoskiej Marcialondze. W 2011 r. w biegu głównym na 63 km udział wzięło 4,8 tys. zawodników.

 

 

Termin: drugi i trzeci weekend lutego. W drugi weekend odbywają się biegi na 63 i31 kmwedług formuły Open Track (bez klasyfikacji), a w trzeci weekend – bieg główny na63 kmi bieg krótszy na31 km. Wszystkie biegi odbywają się techniką klasyczną.

Trasa: biegi na 63 kmmają start w Otepää, a metę w Elva. Start biegu na 31 km– w Arula, meta w Elva. Mapa i profil trasy na 63 km tutaj>>  Trasa prowadzi przez zadrzewione obszary, podbiegi nie są wymagające, najwyższe wzniesienie znajduje się już na17 km trasy.

Start: zawodnicy są podzieleni na ok. 500 osobowe sektory, ale wszystkie sektory startują o jednej godzinie.

Opłaty startowe: do 9 grudnia koszt udziału w biegu na 63 kmto 40 EUR, do 29 stycznia – 50 EUR, a po tym terminie 80 EUR. Bieg na 31 kmto wydatek – analogicznie – 25, 30 i 50 EUR. Biegi w formule Open Track są tańsze (szczegóły>>)  Zapisy online na stronie biegu>>

Szatnie, wyżywienie: na trasie znajduje się kilka punktów żywieniowych. Na mecie na zawodników czeka ogrzewany namiot.

Praktyczne wskazówki: wyjazd na Tartu Maraton można połączyć z wizytą w Finlandii na Finlandia Hiihto lub w Szwecji (Vasaloppet). Noclegu można szukać przez stronę http://www.kalevatravel.ee/

Transport: w dniu biegu organizatorzy zapewniają transport z Tartu do Otepää, a także z Elvy (meta) do Tartu i Otepää. Do Tallina lata samolot z Warszawy. Dalej można podróżować wypożyczonym autem, autobusem (www.bussireisid.ee) lub pociągiem (www.edel.ee). Do Tartu/ Otepää można z Polski dojechać autem. Odległość z Warszawy to1000 km (ponad 13 h).

Zobacz ofertę zorganizowanych wyjazdów na biegi Worldloppet!>>

Wideo: 

Mapa:

Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *