Bieszczadzki Bieg Narciarski Szlakiem Kolejki Leśnej

Kameralny Bieg Szlakiem Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej – jak sama nazwa wskazuje – prowadzi po malowniczej trasie kolejki, wykorzystywanej dziś w sezonie letnim w celach turystycznych.

 

Termin: w zależności od warunków śniegowych (w Bieszczadach w ostatnich latach nie było z tym najlepiej). W 2011 r. bieg planowano początkowo na 8 stycznia, bieg jednak przełożono na 5 lutego, ale i wtedy nie było warunków do biegania.

Trasa: Mapa i profil trasy na 18 km>> Na załączonej mapie profil trasy na 41 km, z tym że w 2011 r. planowano odwrócenie kierunku biegu – z Woli Michowej do Wetliny.

Start: masowy, spod pensjonatu Kira w Woli Michowej.

 Opłaty startowe: ok. 30 zł dla dorosłych, młodzież 20 zł.

 Transport: w Bieszczady najlepiej dotrzeć samochodem (patrz mapa poniżej), alternatywą są autobusy. Dla zawodników rywalizujących na krótszym dystansie organizatorzy zapewniali transport na metę dłuższej trasy.

Szatnie, wyżywienie: na trasie biegu znajdują się punkty żywieniowe, na mecie – bigos i herbata.

 Praktyczne wskazówki: noclegów można szukać na stronie Komancza.info. W sprawie biegu i warunków pogodowych należy kontaktować się z organizatorami: Piotrem Ostrowskim (0605 269 854) lub Wojciechem Gosztyłą (0502 472 112) lub pisać na adres bieg@komancza.info

 


Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *