Bieg Podhalański

Bieg Podhalański im. Jana Pawła II po raz pierwszy rozegrano w 2004 r. Tamtą, a także kolejną, drugą edycję, wygrała Justyna Kowalczyk. Bieg ma jednak pecha do pogody i rzadko odbywa się w terminie. Czasem – jak w 2011 r. – nie odbywa się w ogóle.

Termin: impreza rozgrywana jest w różnych terminach, w zależności od zmiennych warunków pogodowych. Warto do ostatniej chwili śledzić komunikaty na stronie biegu www.bieg.nowytarg.pl

Trasa: w niektórych edycjach bieg główny rozgrywano na dystansie 40 km (z Szaflar na lotnisko w Nowym Targu), w niektórych – na 30 km (dwie pętle po 15 km wokół rezerwatu Bór na Czerwonem). Rozgrywane są także biegi na dystansie 15 i 5 km. Mapa i profil trasy na 30 km tutaj>>  W wariancie trasy z Szaflar pierwszy odcinek to długi szybki zjazd z poziomu 1000 m n.p.m do nieco ponad 600 m n.p.m.

Start: masowy z lotniska w Nowym Targu lub z Szaflar (w zależności od wariantu trasy)

Opłaty startowe: w 2011 r. 30 zł. Zgłoszenia on-line  lub w biurze zawodów przed biegiem.

Transport: autobusem lub pociągiem do Nowego Targu, a następnie piechotą (3,5-4 km z dworców). Samochodem: z Zakopianki należy zjechać na Nowy Targ i główną ulicą przejechać miasto aż do ronda, na którym w prawo (za znakami) skręcić w stronę lotniska.

Szatnie, wyżywienie: w budynku i namiocie przy lotnisku.

Lokalizacja:

Pokaż VI Bieg Podhalański na większej mapie

1 komentarz do “Bieg Podhalański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *