Bieg im. Franciszka Pabla

Bieg upamiętnia Franciszka (Franza) Pabla, sołtysa Karłowa, żyjącego na przełomie XVIII i XIX w., twórcę trasy turystycznej na Szczeliniec Wielki. Był pierwszym oficjalnie nominowanym przewodnik turystyczny w Sudetach, wówczas znajdujących się w Prusach.

Bieg po raz pierwszy próbowano rozegrać w 2007 r., ale zarówno wtedy, jak i rok później zabrakło śniegu. Podobnie było w 2011 r. Bieg ma charakter otwarty, mogą w nim startować zarówno amatorzy, jak i zawodnicy zrzeszeni w klubach.

Termin: bieg odbywa się w różnych terminach. W 2012 r. zaplanowany jest na 4 lutego.

Trasa: w Karłowie i okolicach. Bieg główny rozgrywany jest na 20 km, obowiązuje technika dowolna. Organizowane są również biegi krótsze dla dzieci i młodzieży

Start: masowy.

Opłaty startowe: 20 zł (w 2012 r.). Zgłoszenia online na stronie www.biegpabla.gorystolowe.info

Transport: sugerowana trasa z Wrocławia prowadzi przez Kłodzko, dalej na Nową Rudę przez Ścinkawkę Średnią i dalej do Radkowa. Pociągi z Wrocławia i Wałbrzycha dojeżdżają tylko do Kłodzka (trasa do Dusznik Zdrój w remoncie, stan na rok 2011).

Szatnie, wyżywienie: w ramach opłaty startowej zawodnicy otrzymują ciepły posiłek i napoje.

Praktyczne wskazówki: informacje o biegu na stronach www.biegpabla.gorystolowe.info Organizatorem jest Gmina Radków i Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie (www.gorystolowe.info). Parking znajduje się przy Wypożyczalni Nart Biegowych w Karłowie (Biuro Zawodów), w pobliżu której zlokalizowany będzie start i meta biegu.

Lokalizacja:


Wyświetl większą mapę

2 komentarz do “Bieg im. Franciszka Pabla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *