Bieg Gwarków

Bieg Gwarków, w którym kiedyś uczestniczyło kilkuset zawodników, próbuje odzyskać dawny blask. Nie zawsze się udaje ze względu na dość skromne środki, jakimi dysponuje organizator – wałbrzyski OSiR.

 

Termin: bieg odbywa się w różnych terminach, w zależności od warunków pogodowych (często brakuje śniegu, trasy zajdują się na wysokości 800-900 m n.p.m). W 2011 r. rozegrano go 6 lutego.

Trasa: biegnie wokół szczytów Klin i Waligóra. W 2010 r. rozegrano bieg na dystansie 10 i 20 km techniką dowolną, rok później na dystansach 10 i 20 km oboma technikami (każda miała swoją trasę). Trasy są trudne, wąskie, często słabo przygotowane (brak ratraka na miejscu, trasy ubijane są skuterami, rartak używany jest tylko przed samym biegiem). Mapa i profil tras z 2011 r.>>

Start: masowy, z polany przy Schronisku Andrzejówka.

Opłaty startowe: b.d. Zgłoszenia online>>

Szatnie, wyżywienie: szatni brak, przebrać można się jednak w budynku schroniska. Wyżywienie „pod chmurką”.

Praktyczne wskazówki: w dniu biegu organizator zapewnia transport autobusami z Wałbrzycha do Rybnicy Leśnej. Można tam także dojechać samochodem przez Wałbrzych i Jedlinę Zdrój. Droga z Unisławia Śląskiego zimą nie jest utrzymywana, dlatego bywa nieprzejezdna.

Lokalizacja:

Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *