Gdzie ścigać się w weekend

Kalendarz biegów masowych nie jest tym razem zbyt bogaty. Wyjątkowo żadnej imprezy nie będzie w Jakuszycach.

Na sobotę 11 lutego zaplanowano VI Bieg Podhalański w Nowym Targu. Dystans biegu głównego to 30 km, krótszego – 15 km (jedna pętla) i 5 km. Start z lotniska od godz. 11.00. Bieg zaliczany jest do klasyfikacji Mistrzostw Polski Amatorów.

Więcej o biegu (W tym profil trasy i wskazówki, jak dotrzeć na start) czytaj tutaj>>

Po raz pierwszy ścigać się będzie można na ulicach Dusznik Zdroju, gdzie w sobotę odbędzie się I Bieg Ulicami Miasta. Impreza reklamowana była jako pierwsza tego typu w Polsce. Niestety, ostatecznie trasa nie będzie prowadzić ulicami i alejkami miasteczka, ale ze stadionu na jego obrzeżach i po łąkach poborowinowych. Na dodatek biegacze będą trzy- lub sześciokrotnie (w zależności od wybranego dystansu 9 lub 18 km) pokonywać tę samą, płaską, krętą pętlę.

Organizatorzy tłumaczą zmiany oblodzeniami pierwotnej trasy.

Zapisy on-line zostały zakończone. Biegi odbywać się będą techniką klasyczną (od godz. 9.00) i dowolną (od godz. 1.30). Szczegółowy program BUM

W Przewodziszowicach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w niedzielę o godz. 11 odbędą się III Amatorskie Zawody Narciarskie. Bieg przeprowadzony zostanie na dystansie 7,5 km. Szczegóły>>

W weekend we Francji La Transjurassienne (czytaj więcej>>), zaliczany do Worldloppet i Euroloppet, a w Austrii Int. Tiroler Koasalauf (więcej>>), należący do Euroloppet. Na liście startowej tych ostatnich zawodów jest kilku Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *