Int. Skadi Loppet

Skadi Loppet, rozgrywany co roku w Bodenmais, w Lesie Bawarskim, zamyka sezon biegów narciarskich w Europie Środkowej.

 

Termin: trzeci weekend marca. W 2012 r. bieg zaplanowano na 17 i 18 marca. W sobotę odbędzie się bieg na 30 km techniką dowolną, w niedzielę – na 24 i 42 km techniką klasyczną.

Trasa: położona jest kilka kilometrów od centrum Bodenmais. Bieg na 30 km to półtorej pętli, bieg na 42 km – niemal pełne dwie pętle, na 24 km – jedna pętla.
Mapa i profil:
42 km Cl
30 km F
24 km Cl

Trasy są wymagające (przewyższenia na 42 km 823 m), a trudność biegu potęguje fakt, że rozgrywany jest często w warunkach odwilżowych.

Start: zawodnicy podzielni są na dwa sektory, w zależności od wieku.

Opłaty startowe: zapisy online Opłata: 38 EUR do 1 marca, później 48 EUR. Start w biegu sobotnim i niedzielnym kosztuje łącznie 65 EUR (po 2 marca 80 EUR).

Szatnia, wyżywienie: przy polanie startowej w niewielkim budynku. Szatnie są ogrzewane, ale jest ciasno. Dostępne są też prysznice i toalety (także na zewnątrz). Wyżywienie: na trasie kilka punktów żywieniowych, pasta party po biegu w namiocie w centrum Bodenmais Transport autobusem z i do Bodenmais zapewnia organizator. Parkingi przy polanie startowej są niewielkie.

Praktyczne wskazówki: www.skadi-loppet.de Noclegu można szukać, kontaktując się z informacją turystyczną Bodenmais info@bodenmais.de Najbliższe lotnisko to Monachium (150 km), skąd można dojechać koleją/autobusem. Do Bodenmais można też dojechać autem, odległość z Warszawy 800 km (przez Bełchatów, Opole, Kłodzko, Pragę i Pilzno), z Wrocławia 500 km (najkrótsza droga przez Hradec Kralove i Pragę). Bodenmais znajduje się kilkanaście km od czesko-niemieckiego przejścia granicznego w Żeleznej Rudzie. Narty można nasmarować na stanowiskach przy polanie startowej.

 

Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *