Bieg Wazów przetestuje nowy sposób zapisów

vasaloppet goraOd 29 września organizator słynnego Biegu Wazów będzie testował nowy sposób zapisów na letnią edycję imprezy, zaplanowaną na rok 2015.

Pewna liczba miejsc przeznaczona będzie dla lojalnych startujących (przynajmniej 1 start w wyścigu, na który dana osoba się zapisuje w ostatnich trzech latach), a reszta dla pozostałych osób. Wstępna rejestracja będzie trwała 3 dni.

Jeśli liczba lojalnych zgłoszonych przekroczy limit miejsc przeznaczony dla nich, to miejsca będą losowane. Ci, którym się nie powiedzie w losowaniu, dołączają do grupy nowych startujących.

Jeśli tam liczba chętnych przekroczy liczbę miejsc, to odbędzie się losowanie (lojalni mają tu drugą szansę na miejsce).
Ci, którym się poszczęści, otrzymają e-mail potwierdzający przyznanie miejsca i zostaną poproszeni o dokonanie płatności w krótkim terminie od sfinalizowania zapisu.

Niewykluczone, że taki sposób zapisów – jeśli się sprawdzi – obowiązywać będzie na zimowy Bieg Wazów w 2016 r. Zapisy na bieg główny w 2015 r. zakończyły się krótko po ich rozpoczęciu. Limit startujących to 15,8 tys. narciarzy.

Więcej o Biegu Wazów>>

Źródło: Skidzonen.se

Piotr Zygadlewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *