Bieg Piastów zaprasza na bieg sztafetowy

Sztafeta Piastów – to nowość w kalendarzu biegów narciarskich w Polsce. 17 lutego 2018 r. pięcioosobowe drużyny będą rywalizować w Jakuszycach.

Trzy zmiany klasykiem, dwie – łyżwą. Tak będzie wyglądać Sztafeta Piastów, zawody na dystansie 5×5 km, które 17 lutego 2018 r. odbędą się w Jakuszycach.

Tego typu rywalizacji na Polanie jeszcze nie było, choć biegi rozstawne są w kalendarzach największych imprez narciarskich na świeci. W Szwecji Stafettvasan to bieg, który przyciąga ponad 2 tys. drużyn, złożonych z pięciu biegaczy. Do pokonania maja oni w sumie 90 km, a więc dystans Biegu Wazów. Odcinki, które mają pokonać, są różnej długości – od 9 do 24 km. To okazja do rywalizacji nie tylko dla drużyn „koleżeńskich” czy rodzinnych, ale także tworzonych przez pracowników tych samych firm. W 2017 r. w Stafetvasan wzięła udział drużyna Bonnier Business Polska, wydawcy dziennika „Puls Biznesu” i portali Bankier.pl i Pb.pl. Zajęła 589. miejsce, a 90 km pokonała w 6 godzin i 8 minut.

Sztafetę organizują także Norwedzy w ramach Birkebeinerrennet oraz Czesi w przeddzień Jizerskiej 50. Sztafeta Piastów odbędzie się zresztą dzień przed najważniejszym biegiem za południową granicą.

Kamil Zatoński

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *