Bieg Piastów zaprasza na bieg sztafetowy

Sztafeta Piastów – to nowość w kalendarzu biegów narciarskich w Polsce. 17 lutego 2018 r. pięcioosobowe drużyny będą rywalizować w Jakuszycach.

Trzy zmiany klasykiem, dwie – łyżwą. Tak będzie wyglądać Sztafeta Piastów, zawody na dystansie 5×5 km, które 17 lutego 2018 r. odbędą się w Jakuszycach.

Tego typu rywalizacji na Polanie jeszcze nie było, choć biegi rozstawne są w kalendarzach największych imprez narciarskich na świeci. W Szwecji Stafettvasan to bieg, który przyciąga ponad 2 tys. drużyn, złożonych z pięciu biegaczy. Do pokonania maja oni w sumie 90 km, a więc dystans Biegu Wazów. Odcinki, które mają pokonać, są różnej długości – od 9 do 24 km. To okazja do rywalizacji nie tylko dla drużyn „koleżeńskich” czy rodzinnych, ale także tworzonych przez pracowników tych samych firm. W 2017 r. w Stafetvasan wzięła udział drużyna Bonnier Business Polska, wydawcy dziennika „Puls Biznesu” i portali Bankier.pl i Pb.pl. Zajęła 589. miejsce, a 90 km pokonała w 6 godzin i 8 minut.

Sztafetę organizują także Norwedzy w ramach Birkebeinerrennet oraz Czesi w przeddzień Jizerskiej 50. Sztafeta Piastów odbędzie się zresztą dzień przed najważniejszym biegiem za południową granicą.

Kamil Zatoński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *