Bieg Piastów w formule „solo”

W 45. Biegu Piastów nie będzie rywalizacji ani nagród.

Choć do Biegu Piastow pozostało półtora mesiąca, to organizatorzy już zdecydowali, w jakie formule się on odbędzie.

Niestety, dla zawodników lubiących rywalizację ramię w ramię scenariusz jest najgorszy: ścigać się będzie można co najwyżej z czasem, bo nie będzie biegu w wydaniu, do którego zdażyliśmy się przyzwyczaić.

„45. Bieg Piastów zostanie rozegrany jako bieg indywidualny w dowolnym miejscu na świecie, ale z możliwością pokonania oryginalnej, oznakowanej trasy w Jakuszycach z oficjalnym pomiarem czasu. Nie będzie rywalizacji ani nagród, expo, cateringu, szatni, depozytu, strefy rozrywki, stoisk partnerskich, transportu zbiorowego ani biegów dzieci. Będzie wspaniała trasa w Jakuszycach, piękny medal, pamiątkowy gadżet, ale i możliwość ukończenia biegu Wordloppet!” – napisali organizatorzy.

Aby spełnić wymogi prawne i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, czas trwania 45 Biegu Piastów wydłużono do 16 dni (od 20 lutego do 7 marca).

„Wyznaczamy dziewięć dni, w których będzie można pobiec na wyznaczonej trasie w Jakuszycach z naszym pomiarem czasu. Dzień i moment startu wybierzecie sami. Pokonanie trasy Biegu Piastów w Jakuszycach na wyznaczonej trasie będzie zaliczane do klasyfikacji Worldloppet i Wielkiego Jakuszyckiego Szlema” – dodano.

Dla tych, którzy nie mogą przyjechać do Jakuszyc, jak również dla osób, którym nie odpowiada taka formuła 45 Biegu Piastów, przewidziano różne warianty wyboru.

Szczegóły na stronie Biegu Piastów>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *