Bieg Piastów na skróconej trasie

Finisz biegu na 25 km Cl. Fot: Marcin Oliva Soto

Nie 50, ale 42 km liczyć będzie dystans 44. Biegu Piastów. Zmieni się też przebieg zawodów towarzyszących, ale nie ich długość.

Kapryśna zima w Górach Izerskich zmusiła organizatorów Biegu Piastów do zmiany trasy biegu głównego. Ostatnie opady deszczu doprowadziły do tego, że nie uda się wykorzystać odcinków wokół Krogulca (i tak w tym sezonie nie był ratrakowany) i trasy Inhalacyjnej. Efekt jest taki, że dystans głównego biegu zmniejszy się z 50 do 42 km.

Zawodnicy pobiegną więc z Polany Maliszewskiego w stroną Orlego, na Rozdrożu pod Działem Izerskich skręcą na trasą wokół Kozińca, a później nie będą już wracać do punktu wyjścia, ale pobiegną prosto trasą PGE Elektrowni Turów na plątaninę tras na Samolocie. Później zjadą na Rozdroże pod Cichą Równią i pobiegną w stronę Kopalni, ale nie trzeba będzie wbiegać do końca, bo wcześniej nastąpi skręt na Niematematyczną i z powrotem na PKO Zimową. Kolejny odcinek to trasa Bez Łaski, z której dobiegniemy na końcowy odcinek – Dolny Dukt. Meta przy torowisku.

Zmieni się też przebieg tras zawodów na 25 km i 30 km. Szczegóły poniżej

Trasa 25 km

Trasa 30 km

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *